Aktualności

2.10.2023 w Siedzibie Stowarzyszenia Nowy Dom odbyły się warsztaty szydełkowania

pod tytułem „Relaks szydełkiem dziergany” czyli spotkanie powiązane z nauką szydełkowania. Podobno dzierganie zmienia życie i wprowadza do niego pasję, mnóstwo pozytywnej energii i wiarę w samą siebie!

Witam wszystkie Rodziny Zastępcze z Siemianwic Śląskich

Zapraczam na comiesięczne spotkanie grupy wsparcia dla rodziców zastępczych które odbędzie się w poniedziałek 4.09.2023r w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Jaworowej 2

 nr tel. 503135766 udzielę wszelkich informacji wszystkim zainteresowanym naszą grupą 

Aby zachęcić panstwa do udziału w grupach wsparcia przedstawiam zdjęcie z warsztatów wędliniarskich które odbyło się w miesiącu kwietniu, w pażdzierniku zaplanwane mamy warsztaty szydełkowania, robienia na drutach ciekawych prostych rzeczy więcej szczegułów za miesiąc.

IMG 20230403 172706 resized 20230516 115851344

Witam Serdecznie

Zapraszamy wszystkie rodziny zastępcze z Siemianowic Śląskich na comiesięczne spotkanie grupy wsparcia.

Najbliższe spotkanie 5.06.2023r o godzinie 17.00 w siedzibie Stowrzyszenia w Siemianowicach przy ul. Jaworowej 2

3.04.2023 w siedzibie Stowarzyszenia Na Rzecz Rodziny i Zastępczego Rodzicielstwa Nowy Dom w ramach zajęc grupy wsparcia odbyły się warsztaty podczas których uczyliśmy się jak zrobić domową kiełbasę bez konserwantów. W związku z tym, że był to okres przedświąteczny zajęcia były bardzo przydatne każda z nas mogła sobie zrobić własną zdrową i smaczną kiełbaskę. IMG 20230403 182259 resized 20230516 115848241

W ubiegłym roku wraz z uczestnikami grupy wsparcia zorganizowaliśmy wyjazd integracyjny połączony z warsztatami ekologicznymi do Soblówki w gminie Ujsoły.

Wspólnie spacerowaliśmy po okolicy, zażywaliśmy kąpieli rzecznych, zbieraliśmy dary leśne typu poziomki, jagody i grzyby co było dużą atrakcją dla dzieciaków jak i dla rodziców zastępczych.

Uczyliśmy się między innymi jak segregować śmieci, dlaczego warto kupować w opakowaniach ekologicznych, jaki jest czas rozkładu opakowań foliowych i papierowych.

Wieczorami sędzaliśmy czas przy ognisku piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy i prowadziliśmy rozmowy o smutkach i radościach dnia codziennego.

13321885 483145721881100 6161284862790028283 nSkładamy serdeczne podziękowania za wspólne świętowanie Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich.
Spotkanie i cała jego oprawa możliwa była dzięki uprzejmości i wsparciu darczyńców:

Grandpi Sp. z o.o. z Siemianowic Śląskich


CEZ Chorzów S.A.
CEZ CHORZOW

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i realizację, wszystkim sponsorom i wolontariuszom oraz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich za partnerski projekt na rzecz rodzin zastępczych.

 

12271313 10205178411407556 1289243477Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to szczególna okazja do wyrażenia uznania dla trudnej i odpowiedzialnej misji jaką jest funkcja rodziny zastępczej.

Z tej okazji pragniemy złożyć rodzicom zastępczym oraz osobom zaangażowanym w pomoc dzieciom z rodzinnej pieczy zastępczej podziękowania za ich ważną, odpowiedzialną i trudną pracę związaną z opieką i troską o przyjęte dzieci oraz o pozytywny wizerunek rodzin zastępczych i ich świadomość korekcyjnego wychowania.

Jednocześnie życzymy Państwu dużo zdrowia, wytrwałości, radości z dnia codziennego oraz poczucia satysfakcji z pełnionego zadania.

Dla możliwości wspólnego świętowania Dnia Rodzicielstwa Zastępczego Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny i Zastępczego Rodzicielstwa Nowy Dom oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich zapraszają Państwa na piknik, który odbędzie się 3 czerwca od godziny 16:00 w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich.

 

Jako niespodziankę dzieci z rodzin zastępczych, które są uczestnikami  Grupy Korekcyjnej działającej przy Stowarzyszeniu Nowy Dom przygotowały dla Państwa przedstawienie, pt. „Mały Książę”.

Serdecznie zapraszamy
Zarząd Stowarzyszenia

Ze zbliżającym się końcem roku szkolnego nadchodzą wakacje, a tym samym przerwa w działaniach Stowarzyszenia Nowy Dom.

Na przestrzeni od stycznia do czerwca 2014 roku realizowane były projekty na rzecz rodzinnej pieczy zastępczej.

 1. „Od balastu do kapitału” – projekt współfinansowany przez Miasto Siemianowice Śląskie
  • Otwarta grupa wsparcia dla rodzin zastępczych – każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, od 17.00 – 20.0
  • Grupa korekcyjna dla dzieci z rodzin zastępczych – wyjazdy weekendowe i wakacyjny do Nieledwii k/Milówki
  • Kwartalne spotkania dla lokalnych służb na rzecz upowszechniania rodzinnych form pieczy zastępczej w mieście Siemianowice Śląskie
  Miasto Siemianowice

 2. „Dorastanie – ryzyko czy szansa rozwojowa? – projekt współfinansowany przez miasto Katowice
  • Szkolenie dla rodzin zastępczych - „Dorastanie – ryzyko czy szansa rozwojowa?
  • Wyjazd integracyjno – szkoleniowy dla rodzin zastępczych
  • Działania upowszechniające ideę rodzicielstwa zastępczego w mieście Katowice realizowane przez członków Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych w Katowicach Domi Sum
  Szkolenie Katowice

 3. Szkolenia dla rodzin zastępczych współfinansowane przez Fundację Ernst&Young.
  • Budowanie poczucia własnej wartości u dzieci z RZ. - 20 godz.
  • Dorastanie – ryzyko czy szansa rozwojowa? - 20 godz.
  Szkolenie ErnstYoung

 4. Grupa korekcyjna dla dzieci z rodzin zastępczych - na zlecenie MOPS w Siemianowicach Śląskich
 5. Szkolenia oraz kwalifikacja kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej.
  • MOPS Siemianowice Śląskie
  • MOPS Katowice
 6. Działania upowszechniające rodzinne formy pieczy zastępczej.
  • Udział w lokalnych wydarzeniach takich jak: Dni Siemianowic, Industriada itp.
  • Współorganizacja Debaty pt.: „Rodzina Miłością Wielka” – Park Tradycji
 7. Działania na rzecz wsparcia i rozwoju rodzicielstwa zastępczego – grupa wsparcia, konsultacje indywidualne, pomoc psychologiczna i terapeutyczna, superwizja, integracja środowiska rodzin zastępczych.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działania Stowarzyszenia oraz korzystającym z naszej oferty oraz życzymy udanych wakacji

Zarząd Stowarzyszenia Nowy Dom

Zapraszamy rodziny zastępcze na spływ kajakowy organizowany przez nasze stowarzyszenie 21 czerwca br.
Płyniemy rzeką Wartą od Częstochowy do Kłobukowic. Długość spływu w przybliżeniu wynosi 18 km i uczestnicy w zależności od swoich umiejętności powinni go pokonać w czasie od 4 do 6 godzin.
W związku z ograniczoną ilością kajaków wszyscy zainteresowani proszeni są o jak najszybszy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy

Podkategorie

Dodatkowe informacje